PUT Motorsport

Zespół wyścigowy PUT Motorsport to drużyna składająca się z 50 osób, tworzących 6 grup projektowych, zrzeszających studentów z 6 wydziałów Politechniki Poznańskiej. Wszyscy mają jeden, wspólny cel - stworzenie bolidu na zawody organizowane przez Międzynarodowy Instytut Inżynierów Mechaników.

Co roku ściga się tam średnio 100 zespołów z całego świata, wykorzystując coraz bardziej innowacyjne pomysły i rozwiązania, podnosząc tym samym poziom i renomę konkursu. W roku 2015 dołączyła do nich drużyna PUT Motorsport - przejście przez fazy projektowania oraz budowania auta umożliwiło im wystartowanie na torach takich jak Silverstone czy Hockenheimring.

Projekt ten to dla studentów prawdziwy sprawdzian umiejętności pracy w zespole o tak szerokim zakresie obowiązków. Grupy realizują zadania, jakie pojawiają się w rzeczywistych koncepcjach nowych produktów, gotowych do wprowadzenia na rynek. Zaczynają się one od budowy biznesplanu, kosztorysu oraz strategii marketingowej, poprzez projektowanie, konstruowanie i testy pojazdu, kończąc na działaniach reklamowych. Stwarza to szansę i warunki do tego, żeby wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. To wyzwanie, którego podjął się zespół, wkładając całe swoje zaangażowanie, pasję oraz kreatywność w stworzenie pojazdów, WARTY i WILDY, które z dumą pokazują światu motoryzacji.

Patronat nad projektem sprawuje Jego Magnificencja Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski. Do tej pory studencką inicjatywę objął wsparciem m.in. Volkswagen Poznań, Santander Consumer Bank oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a lista potencjalnych partnerów ciągle się powiększa, dodając zespołowi mobilizacji i chęci do dalszej pracy.

Postępy prac można śledzić na www.facebook.com/put.motorsport.
Kontakt z działem marketingu marketing.motorsport@put.poznan.pl