Dietetyka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Wydział Lekarski II

Interesujesz się zagadnieniami związanymi z prawidłowym odżywaniem? Chcesz poznać nowoczesne metody odżywiania i pomagać innym? Dietetyka to kierunek dla Ciebie!

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Studiując Dietetykę, uzyskasz wszechstronną wiedzę na temat badania produktów oraz planowania i nadzorowania racjonalnych metod żywnościowych. Kadrę dydaktyczną tworzą wykwalifikowani nauczyciele akademiccy różnych specjalizacji, pod których okiem zgłębisz wiedzę z zakresu dostosowywania programów żywnościowych do potrzeb zróżnicowanych grup pacjentów.

Dzięki kompleksowemu programowi zajęć dowiesz się zarówno, jak wygląda proces oceny stanu żywienia, wpływu chorób na stan odżywiania, jak i poznasz proces kontroli jakości żywności i produkcji potraw. Poznasz też profilaktyczną część związaną z zawodem dietetyka i dowiesz się, jak zapobiegać chorobom żywieniozależnym oraz jak doradzać w zakresie dietetyki.

DLACZEGO WARTO?

Zastanawiasz się co po studiach? Bez obaw, absolwenci Dietetyki to osoby poszukiwane na rynku pracy, szczególnie przez takie placówki jak zakłady opieki zdrowotnej, poradnie żywieniowe, organizacje konsumenckie, zakłady żywieniowe, ośrodki sportowe, czy też instytuty kontroli żywności.

CO NAS WYRÓŻNIA?

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ DIETETYKĘ NA UMP?

Oto główne powody!

  1. Kompleksowy program nauczania.
  2. Szerokie perspektywy zawodowe.
  3. Wykwalifikowana kadra prowadząca.
  4. Specjalistyczna wiedza.

Tu znajdziesz szczegółowe informacje o warunkach i limitach przyjęć na rok akademicki 2018/2019

SZCZEGÓŁY