Dietetyka Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu - Wydział Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Dietetyka to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów wybieranych przez kandydatów i odpowiedź na dynamicznie zmieniający się rynek pracy.
Dietetyka w AWF Poznań to jedyny taki kierunek - o profilu sportowym – w Polsce, co oznacza, że nacisk jest położony m.in. na kwestie żywienia sportowców.
W trakcie studiów dowiesz się jak oceniać, korygować i układać dietę dla człowieka chorego i zdrowego oraz aktywnego fizycznie, na poziomie rekreacyjnym i profesjonalnym. Zdobędziesz umiejętności profesjonalnego przygotowywania programu żywieniowego dla indywidualnych sportowców oraz grup uprawiających różne dyscypliny sportowe.

DLACZEGO WARTO?

  • Rosnąca potrzeba dbania o zdrowie i kondycję fizyczną dają duże możliwości na rynku pracy.
  • Po studiach będziesz mógł podjąć pracę w wielu miejscach – poradniach żywieniowych, szkołach, klubach i stowarzyszeniach sportowych czy instytucjach związanych z doradztwem w zakresie żywienia, a także prowadzić własną działalność.

CO NAS WYRÓŻNIA?

  • Nowoczesny kampus w centrum miasta – AWF to świetna baza dydaktyczno-sportowa z dwoma halami sportowymi, siłownią, salą do indoor cyclingu i aerobiku, basenem, stadionem lekkoatletycznym i boiskiem do gry w hokeja na trawie, a także nowoczesnymi laboratoriami.
  • U nas będziesz mieć możliwość rozwijania swoich pasji sportowych w dodatkowych kołach i sekcjach, m.in. żeglarskiej, spadochronowej, slackline, snowboardowej czy gry w golfa.
  • Każdego roku organizujemy dla naszych studentów spotkania z ciekawymi osobami ze świata, sportu i dietetyki, a także bezpłatne warsztaty i szkolenia
  • Regularnie publikujemy atrakcyjne oferty pracy z różnych branż, dopasowane do kierunków studiów w AWF
  • Studiując w AWF poznasz mistrzów świata, Europy i Polski – dołącz do tego wyjątkowego grona!

Tu znajdziesz szczegółowe informacje o warunkach i limitach przyjęć na rok akademicki 2018/2019

SZCZEGÓŁY