Informatyka i ekonometria Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Wybierając jedną z pięciu oferowanych specjalności na kierunku informatyka i ekonometria zdobędziesz gruntowną wiedzę ekonomiczną. Dowiesz się o nowoczesnych metodach ilościowych w ekonomii i biznesie, optymalizacji i prognozowaniu zjawisk gospodarczych, modelowaniu matematycznym procesów społeczno-ekonomicznych oraz budowaniu scenariuszy ich rozwoju. Nauczysz się biegłego posługiwania nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, poznasz najnowsze technologie teleinformatyczne. Zgłębisz również złożone techniki programowania komputerowego oraz projektowania i obsługi informatycznych systemów zarządzania.

DLACZEGO WARTO?

Absolwenci kierunku informatyka i ekonometria są szczególnie cenieni na krajowym i europejskim rynku pracy. Dysponując rozległą i dla wielu niedostępną wiedzą, znajdują zatrudnienie wszędzie tam, gdzie w podejmowaniu decyzji ekonomicznych towarzyszy nowoczesny rachunek ekonomiczny - w przedsiębiorstwach, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, organizacjach oraz instytucjach rządowych i pozarządowych w kraju i za granicą.

CO NAS WYRÓŻNIA?

  1. Nowoczesne Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych,
  2. Liczne konferencje naukowe - m.in. Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Metody Ilościowe w Ekonomii", Międzynarodowa Konferencja Naukowa Small Area Estimation (SAE 2014),
  3. Wyróżnienie dwóch specjalności w międzynarodowym rankingu Eduniversal.


KONTAKT

Biuro ds. Kandydatów
Tel. 61 856 91 91
E-mail: kandydaci@ue.poznan.pl

Tu znajdziesz szczegółowe informacje o warunkach i limitach przyjęć na rok akademicki 2018/2019

SZCZEGÓŁY