Optometria Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Wydział Lekarski II

 

Poziom kształcenia
studia I stopnia stacjonarne, 3-letnie
Studia II stopnia stacjonarne, 2-letnie

 

Fascynuje Cię proces widzenia oraz optyka? Zostań specjalistą w zakresie ochrony wzroku i rozpocznij studia na jedynym takim kierunku w uczelniach medycznych w Polsce.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

Studiując Optometrię uzyskasz wszechstronną wiedzę z zakresu m.in. anatomii, fizjologii, biofizyki, biologii układu wzrokowego, optyki oraz technologii optycznej. Podczas nauki o Twoje przygotowanie zadbają specjaliści z wieloletnim stażem, a zajęcia odbywać się będą w nowoczesnych laboratoriach. Dzięki unikatowemu programowi zajęć, damy Ci możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. Poprzez szereg teoretycznych i praktycznych zajęć nauczysz się technik pomiaru niezbędnych do doboru okularów, oprawek oraz szkieł kontaktowych. Dowiesz się, jak obsługiwać sprzęt optyczny oraz jak wygląda praca w zakładach optycznych.

DLACZEGO WARTO?

Zastanawiasz się co po studiach? Bez obaw, absolwenci kierunku studiów Optometria - specjalność optyka okularowa - to osoby poszukiwane na rynku pracy, szczególnie przez takie placówki jak zakłady optyczne, firmy zajmujące się produkcją sprzętu optycznego oraz jego dystrybucją.

CO NAS WYRÓŻNIA?

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ OPTOMETRIĘ NA UMP?

Oto najważniejsze powody!

  1. Interdyscyplinarna wiedza.
  2. Doświadczona kadra praktyków.
  3. Wąska i poszukiwana specjalizacja.
  4. Unikalny program na skalę krajową.

Tu znajdziesz szczegółowe informacje o warunkach i limitach przyjęć na rok akademicki 2018/2019

SZCZEGÓŁY