Uniwersytet
im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Tu studiują osoby pragnące dogłębnie poznać wszystkie najważniejsze dziedziny nauki: humanistyczne, społeczne, ścisłe, przyrodnicze, a także te związane ze sztuką.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Akademia Wychowania Fizycznego im.E.Piaseckiego

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu to najstarsza akademia wychowania fizycznego w Polsce. To miejsce z profesjonalną kadrą naukową, rozbudowaną bazą dydaktyczno-sportową, w którym studenci tworzą wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę. Ulokowane jest w samym centrum Poznania, w pobliżu Starego Browaru i terenów rekreacyjnych nad Wartą. Tu prowadzone są zajęcia z trenerami światowych gwiazd sportu, wykładowcami z wieloletnim stażem naukowym oraz młodymi dydaktykami.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii

Na naszej uczelni największym zainteresowaniem cieszy się specjalność Hotelarstwo i Gastronomia w ramach kierunku Turystyka i Rekreacja. W jej ramach prowadzone są zajęcia z:
- nauki o żywności i żywieniu
- technologii produkcji potraw
- usług hotelarsko-gastronomicznych
- zarządzania hotelami i restauracjami

Zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi. Każdy student odbywa krajowe praktyki zawodowe i ma możliwość wyjazdu na staże zagraniczne, które dostarczają wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy zawodzie kucharzy, barmanów, kierowników restauracji i barów, zgodnie z międzynarodowymi standardami.  
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ