Akademicko

Poznańskie uczelnie są najlepsze w kraju. Do dyspozycji studentów jest ponad 1 tys. wykładowców z tytułem profesora i 230 kierunków studiów, nowoczesne centra dydaktyczne, ciekawe programy, infrastruktura i miejsca pracy.

Ciekawie

W Poznaniu bywa międzynarodowo, awangardowo i zwyczajnie fajnie. Ilość koncertów, imprez, wystaw, ciekawych miejsc i festiwali zadowoli każdego. Sprawdź poznańską scenę teatralną oraz bogaty repertuar kinowy, a potem skorzystaj z oferty najlepszych klubów, restauracji i barów.

W formie

Formy do studiowania nabierzesz podczas największych imprez sportowych. Wystartuj w Poznańskim Maratonie. Pokibicuj drużynie Lecha albo międzynarodowym wioślarzom
i kajakarzom. Odwiedź też jedyny w kraju wyścigowy Tor Poznań, na którym odbywają się Samochodowe
i Motocyklowe Mistrzostwa Polski.

Zawodowo

Poznań to miejsce otwarte na biznes,
w którym z powodzeniem udaje się realizować śmiałe pomysły i wielkie idee. Najlepszym dowodem na ogromny intelektualny i gospodarczy potencjał miasta są wielkie marki, funkcjonujące tutaj od lat. Poznań to miasto specjalistów i nowych technologii oraz prężnie rozwijający się ośrodek przedsiębiorczości. W Poznaniu działa ponad 110 tys. firm,
a bezrobocie jest najniższe w kraju. To także najbardziej Startupowe miasto w Polsce!

Multikulturowo

Co roku szkoły wyższe w Poznaniu opuszcza 30 tys. absolwentów. Ponad 75 proc. studiujących to przyjezdni,
a w Poznaniu kształci się ok 5 tys. studentów z ponad 90 krajów świata. Tak zróżnicowane kulturowo towarzystwo zachęca do skorzystania z wielu programów wymiany studenckiej (jak ERASMUS+) i spędzenia części studiów za granicą!

Wszędzie blisko

Poznań to idealnie położone miasto. Znajduje się w połowie drogi między Berlinem a Warszawą! Do stolicy Niemiec autostradą dojedziesz już w 2,5 h. Oprócz linii kolejowych i autobusowych Poznań oferuje także wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Ławica!