Początki działalności Akademii sięgają 1920 roku. Od początku działalności aż do dziś szczyci się kadrą pedagogiczną, którą tworzyły i tworzą znakomite postaci polskiego środowiska muzycznego. Akademia kształci studentów na dwóch wydziałach: Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej oraz Instrumentalistyki, Jazzu i Muzyki Estradowej.

Jesteśmy jedną z dziewięciu uczelni muzycznych w Polsce, jedyną w kraju, która prowadzi studia na kierunku historyczne praktyki wykonawcze oraz specjalność lutnictwo artystyczne. Oddanie do użytku Auli Nova w 2006 roku sprawiło, że Akademia, obok funkcji dydaktycznej, rozwinęła działalność artystyczną, zaczęła pełnić rolę instytucji kultury i w chwili obecnej jest jednym z najistotniejszych punktów na muzycznej mapie Poznania.

Jesteśmy kolebką polskiej szkoły wiolinistycznej, m.in. poprzez osobę prof. Jadwigi Kaliszewskiej i jej wychowanków, wybitnych pedagogów. Stanowimy centrum polskiej chóralistyki – prof. Stefan Stuligrosz, Jerzy Kurczewski czy prof. Stanisław Kulczyński, to nazwiska, które znają wszyscy chórzyści w kraju. Współpracujemy z kluczowymi instytucjami kultury Poznania, realizujemy projekty przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Miasta Poznania.

Angażujemy się w projekty mające na celu popularyzację muzyki, jak również promocję Polski i Wielkopolski w Europie i na świecie. Od początku działalności aż do dziś szczycimy się kadrą pedagogiczną, którą tworzyły i tworzą znakomite postaci polskiego środowiska muzycznego. Od września 2020 roku Akademia pracuje pod kierunkiem rektor prof. dr hab. Hanny Kostrzewskiej.

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - Galeria

uczelnia galeria

uczelnia galeria

uczelnia galeria

uczelnia galeria

Czy wiesz, że...

Potwierdzeniem jakości kształcenia są nagrody zdobywane przez studentów i pracowników Uczelni na prestiżowych konkursach muzycznych, organizowanych w najważniejszych ośrodkach kulturalnych Europy i świata. Studenci wyróżniani są również prestiżowymi stypendiami i nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.

O sukcesach studentów Akademii Muzycznej możecie przeczytać tutaj.

Wyróżniki uczelni:

  • zaangażowane władze uczelni;
  • bogata oferta kół naukowych;
  • praktyczne zajęcia;
  • współpraca z zagranicznymi uczelniami;
  • uczestniczenie w programach do wymian studentów lub wyjazdów zagranicznych.

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w liczbach

Uczelnia w liczbach - wydziały
Uczelnia w liczbach - wydziały
2 wydziały
Uczelnia w liczbach - kierunki
Uczelnia w liczbach - kierunki
7 kierunków, 13 kół naukowych
Uczelnia w liczbach - studenci
Uczelnia w liczbach - studenci
716 studentów

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu - Dojazd

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

ul. Święty Marcin 87, 61-808 Poznań

T: +48 61 856 89 00 (centrala)